Wnętrza hotelu czerpią z historycznego i kulturalnego dziedzictwa Wrocławia. Odwołania do otaczającej ze wszech stron historii, zostały przetworzone przez wrażliwość współczesnej architektury. Naturalne materiały, takie jak kamień, beton, stal, szkło i drewno, uzupełnione o unikatowe dodatki, kreują industrialny, ciepły klimat. W pokojach, nad łóżkami dumnie prezentują się baldachimy z woskowymi świecami, tworząc niezapomnianą scenografię. Wyjątkowy widok na bulwary nad Odrą rozciąga się z tarasu na dachu, a szum wody można usłyszeć już od wejścia do hotelu. To dzięki ścianie wodnej we foyer, która nawiązuje do rzeki i historycznego mostu, w miejscu którego, na zasypanej odnodze Odry, stoi teraz The Bridge.
W komfortowo wyposażonych pokojach, gości witają słynne, historyczne postaci. To przetarte rysy włodarzy, biskupów, dziedziczek, dawnych właścicieli ziemskich, którzy zaznaczyli swoją obecność we Wrocławiu w XVII i XIX wieku. Oryginalne wizualizacje na ścianach powstały dzięki partnerstwie z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Ryciny pojawiają się także w salach konferencyjnych i foyer. Doświadczenie z przebywania w hotelu to nowe i niezapomniane przeżycie.
The Bridge dopisuje kolejny rozdział w bogatej historii niezwykłego miejsca, Ostrowa Tumskiego, najstarszej części Wrocławia. Hotel wypełnił przestrzeń w sąsiedztwie 1000-letniej wrocławskiej Katedry i seminarium, doskonale się w to miejsce wpisując. Architektura hotelu nawiązuje do obecnego w tym miejscu gotyku a jednocześnie nie pozostawia wątpliwości, że budynek powstał tu i teraz. The Bridge to most łączący ludzi i idee, który otwiera się na miasto i mieszkańców. Zapewnia dostęp do ogrodu, przez który będzie można spacerem dotrzeć do nabrzeża Odry.
The Bridge to miejsce spotkań, które na długo pozostaną w pamięci, niezależnie od tego, czy mają charakter firmowy, biznesowy, czy rodzinny. Niepowtarzalna lokalizacja w najstarszej części Wrocławia, dogodne położenie komunikacyjne, prawie 200 komfortowych pokoi i 4 wyjątkowe sale konferencyjne pozwalają zaplanować spotkania, do których goście będą chętnie wracali wspomnieniami. Zwłaszcza, gdy nacieszą wzrok olśniewającym widokiem z tarasu na dachu na Katedrę i bulwary nad Odrą. Największa sala balowa może pomieścić 500 osób a poprzez spektakularne, kilkumetrowe przeszklenia, otwiera się na ogród. To wymarzone miejsce na przyjęcie ślubne, koncert lub galę biznesową.
The Bridge dopełnia historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego, dbając o ekologię, co potwierdza międzynarodowy certyfikat LEED typu Gold. Budynek oferuje gościom doskonały dostęp do światła słonecznego, korzystając przy tym z energooszczędnych rozwiązań, w tym oświetlenia. Wydajna wentylacja zapewnia czyste powietrze, zainstalowane urządzenia znacznie obniżają zużycie wody, z kolei pozyskiwana z dachów deszczówka w pełni zaspakaja potrzeby hotelowych roślin. Odpady wytworzone podczas budowy hotelu trafiły do recyklingu i z tego samego źródła pochodzi część materiałów użytych do konstrukcji budynku.